İlk alışverişinize özel %15 indirim kodu: YENI15
500 TL ve üzeri ücretsiz kargo
Hızlı kargo & güvenli alışveriş
MENÜ
Sepet0 Favorilerim Giriş Yap | Yeni Üyelik
Arayın...ARA

Spor Şıklığın Tamamlayıcısı Parçalar

  • Haziran 21, 2022

Hayatımızda fonksiyonel ve pratik olmayan hiçbir şeye yer vermediğimiz bir çağdayız. Bu yüzden moda dünyasında da fonksiyonel ve pratik parçalar daha fazla tercih ediliyor. Giyim tarzları hem şık hem de konforlu olacak şekilde değişmeye başladı. Bu dönüşüme, konforlu şıklığın cazibesi nedeniyle kapılmamak neredeyse imkansız diyebiliriz. 

Konforlu şıklık sportif giyim tarzını seçenlerin yüzünü güldürürken, öte yandan da klasik giyim tarzına sahip olanları da sevindiriyor. Çünkü bu giyim tarzı günlük hayatta sportif giyinen klasik stil sahiplerinin, şıklığından ödün vermeden özgür olmasını sağlıyor. Bugün “spor” ve “şık” kelimeleri sadece yan yana değil, iç içe geçmiş haldedir. Sportif şıklık ve spor şıklığı başlı başına bir tanım haline geldi.  


Spor Şıklık Nedir?

Sportif giyim hayatın her alanında kabul görmeye başlayan bir giyim tarzı olarak öne çıkar. Spor şıklık ise hafif, rahat, fonksiyonel giyim parçalarının bir araya getirerek oluşturduğu şık görünümdür.


Spor Şık Nasıl Olunur?

Spor şık olmak sandığınız kadar zor değildir. Hele günümüz dünyasında spor şıklık için özenle üretilen onlarca parça piyasadayken…

Spor şıklık için önceliğiniz, kişisel ihtiyaçlarınızdır. Günlük hayatınızın temposu giyim stiliniz için en büyük etkendir. Sportif şıklık içinde rahat edeceğiniz, uzun saatler sizinle hareket eden ve size kendinizi iyi hissettirecek parçaları seçmeniz demektir. Seçtiğiniz parçalar önce sizin tarzınız ile sonra da birbiriyle uyum sağlamalıdır, böylece spor şıklığı yakalayabilirsiniz.

Spor Şıklık için Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Sportif şıklığınız için yapmanız gerekenler oldukça basittir. İhtiyaçlarınızı ve tarzınızı belirleyerek başladığınız stil yolculuğunuzda bilmeniz gerekenleri ise şöyle sıralayabiliriz: 


Fonksiyonel Spor Parçalar Edinin 

Kıyafetlerinizde dijital aksesuarlarınızı koyabileceğiniz ceplerin olmasına özen gösterin. Çanta taşımayı sevmiyorsanız, kıyafetlerinizde kullanışlı cepler bulunmasına özen gösterin. 

Gün Boyu Konforlu Olmanızı Sağlayan Kumaşları Tercih Edin 

Spor şıklığınız için seçtiğiniz parçaların kumaşlarına dikkat edin. Gün içerisinde sizinle hareket eden ve terletmeyen kumaşlardan üretilen parçaları seçin. Mesela içeriğindeki polyester oranı düşük, pamuk oranı yüksek spor şıklığınızı taçlandıracak olan triko kumaşı tercih edebilirsiniz. 

Çanta Kullanmayı Deneyin 

Sportif şıklığınızı tamamlayacak en önemli ögelerden birisi de çantadır. Klasik giyim stilinizde yanınıza alacağınız büyük bir çanta size sportif bir hava katar. Bu yüzden spor şıklığınız için büyük spor çantaları ya da küçük bel çantalarını yanınızdan eksik etmeyin. 

Spor Ayakkabısız, Spor Şıklık Düşünülemez

Spor şıklığınız için spor ayakkabı şarttır. Spor ayakkabınızı seçerken gün içerisindeki kullanım şeklinize dikkat etmeniz gerekir. Uzun saatler ayakta kaldığınız ya da sürekli hareket halinde olduğunuz bir işiniz varsa ayakkabınızı alırken koşu ya da yürüyüş ayakkabısı tercih edebilirsiniz. 


Spor Şıklığın Vazgeçilmezi Rahat Spor Ayakkabılar

Spor ayakkabılar artık her giyim tarzında kendine rahatça yer buluyor. Sportif şıklığın parçası olan konforlu ve rahat spor ayakkabıları gardırobunuzdan eksik etmeyin. 

Gün içerisinde uzun saatler ayakta kalıyorsanız, hafif ve yumuşak tabanlı bir yürüyüş ayakkabısı tercih edebilirsiniz. Sürekli hareket halindeyseniz, hava yastıklı ve ayağınıza tam oturan hafif bir spor ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Salopet ve Tulumlarla Her Mevsim Spor Şık Olur

Sportif şıklığınız için “giy ve çık” parçalar edinmeyi ihmal etmeyin. Salopet ve tulum gibi ‘giy ve çık’ konforunda şık parçalar kurtarıcınız olacaktır. Günlük hayatta aniden gelişen arkadaş buluşmaları veya uzun saatler sürecek seyahatlerinizde salopet ve tulum tercih edebilirsiniz. 

Ekose Gömleklerin Spor Şıklığınızı Tamamlayacak

Nostaljik ve sportif görünüm için ekose gömlekleri kullanabilirsiniz. Hem sportif hem de şık olan ekose gömlekler spor şıklığınızı taçlandıran parçalardan birisidir. Özellikle bol kesim ekose gömleğinizle gün boyu spor şık ve rahat hissedersiniz. 

Spor Şık Olmak için Çanta Seçimine Dikkat Edin

Sportif şıklığınız için çantanızı seçerken öncelikle ihtiyaçlarınızı değerlendirin. Yanınıza almanız gereken parçalara uygun olarak spor çantanızın boyutunu belirleyin. Bilgisayar, tablet, yedek kıyafet gibi yer kaplayan ve büyük parçalara ihtiyacınız varsa büyük ya da orta boy bir çanta kullanabilirsiniz. Cüzdan, anahtar gibi küçük parçalara ihtiyacınız varsa minik bir bel çantası gün boyu şıklığınızın tamamlayıcısı olabilir. 

Sportif Şıklık ve Balıkçı Yaka Sweatshirtler

Spor şıklığınızda kurtarıcı parçanız balıkçı yaka sweatshirtler olacaktır. Balıkçı yaka sweatshitler ile hareketli stiliniz şıkla buluşur. Oversize kesim balıkçıl yaka sweatshitler ile gün boyu sportif şıklığınızla göz kamaştırabilirsiniz. 

PAYLAŞ
Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ

  • {{item.Name}}
    {{item.Name}}
    {{item.Amount}} Adet
    {{item.TotalPrice | number:2}} TL
    {{item.TotalOldPrice | number:2}} TL