İlk alışverişinize özel %15 indirim kodu: YENI15
500 TL ve üzeri ücretsiz kargo
Hızlı kargo & güvenli alışveriş
MENÜ
Sepet0 Favorilerim Giriş Yap | Yeni Üyelik
Arayın...ARA

BLOG

Hangi Elbiseye Hangi Saç Modelini Tercih Etmelisiniz?

  • Haziran 28, 2022

Şık kombinler bütünlük ister. Kıyafetleriniz kadar seçtiğiniz aksesuarlar, ayakkabı ve saçınız şık bir kombinin parçalarıdır. Katılacağınız davetler için özenle seçtiğiniz elbiseyi, ayakkabıyı ve aksesuarlarınızı ayarladınız, şimdi sırada stilinizi doğru şekilde yansıtacak olan saç modeliniz kaldı. Doğru elbise ile doğru saç modelini kombinlediğiniz an şıklığınızla tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz. 

Elbisenizle uyumlu olacak saç modelinizi belirlerken dikkat etmeniz gerekenler: 

•    Her elbisenin kendine has bir tarzı vardır ve saç modeliniz, elbise ile uyum sağlamalıdır. 
•    Farklı kesimlere sahip elbiselerde saçınız elbisenin modelini kapatmamalıdır. 

Kayık Yaka Elbiseye Uygun Saç Modelleri Nelerdir?

Katılacağınız davetlerde kayık yakalı bir elbise kullanmaya karar verdiniz. Saç modeliniz, elbisenin yaka dekoltesini kapatmamalıdır. Kayık yaka bir elbise ile saçlarınızı salık modelde kullanabilirsiniz. 

Kayık yaka elbiseniz ile ıslak saç modelini bir arada kullanarak, iddialı tarzınızı gözler önüne serebilirsiniz. Bahar renklerinde ya da çiçek desenli kayık yaka bir elbise ile nostaljik bir hava yaratabileceğiniz yarı açık saç modelini kullanabilirsiniz. 

Kayık yakalı elbisenizin dekoltesini ve kullandığınız kolyeyi öne çıkartmak istediğiniz zamanlarda ise ensede dağınık topunuz saç modellerini tercih edebilirsiniz. 

Tek Omuz Elbiseye Uygun Saç Modelleri Nelerdir?

Katılacağınız davetlerde iddialı tarzını yansıtan tek omuz elbiseler, günlük hayatta ise şıklığınızı gözler önüne serer. Son yıllarda tek omuz elbiselerin tekrar moda olmasıyla birlikte dalgalı saç modellerini de sıkça görmeye başladık. 

Sıkı bir topuz ya da at kuyruğu gibi iddialı saç modelleri, tek omuz elbiseler için göz yorucu olabilir. Bu yüzden tek omuz bir elbise ile daha yumuşak ve doğal gözüken saç modellerini tercih etmelisiniz.  

Tek omuz elbiselerle en çok kullanılan saç modeli dalgalı salık saçtır. Yarı toplu dalgalı saç modeli ya da tek taraftan toplanan dalgalı saç modeli ile tek omuz detayı öne çıkartılabilir. Özellikle kısa saçlı kadınlar için dalgalı salık saç modeli, tek omuz elbiselerde idealdir. 

Kısa Elbiseye Hangi Saç Modeli Gider?

Katılacağınız davet için kısa bir elbise tercih ettiyseniz, seçeceğiniz saç modelini elbisenizin dekoltesine göre belirlemeniz gerekir. Kısa elbiseniz derin v yaka, sırt dekoltesi ya da kayık yakaya sahipse, saçlarınızı salık model kullanmanız daha şık olmanızı sağlar. Elbiseniz kapalı yaka, kare yaka ya da dekoltesiz ise o zaman saçlarınızı kesinlikle toplamanızı öneririz. 

İş yerinde kare yaka kısa elbisenizi balerin topuzu saç modeli ile birlikte kullanarak iddialı şıklığınızla göz doldurabilirsiniz. Katılacağınız davetlerde ise kısa elbisenizle şıklığınızı taçlandıracak Fransız topuzu saç modelini tercih edebilirsiniz. 

Uzun Elbiseye Hangi Saç Modeli Gider?


Uzun elbiselerde kullanacağınız saç modeline karar verirken elbisenin etek hareketliliği ve dekoltesine dikkat edilmelidir. Eğer elbisenizin eteklerine hareket katan asimetrik kesimler, pileler, yırtmaçlar varsa saç modelinizi düz ve salık kullanmanız gerekir. Düz ve açık saçlarınız ile elbisenizin hareketi uyum sağlamış olur. 

Elbiseniz düz ve eteklerinde hareket kazanan bir detay yoksa ve derin dekoltelere sahipse ıslak saç ya da yarı açık saç modellerini değerlendirebilirsiniz. 

Sırtı Açık Elbiseye Hangi Saç Modeli Gider?

Sırt dekolteli bir elbisede seçeceğiniz saç modeli, dekoltenizi kapatmamalıdır. Uzun saça sahipseniz dalgalı ve dağınık topuzları kullanabilirsiniz. Elbiseniz keskin hatlara sahipse o zaman sıkı bir balerin topuzu ile iddialı şıklığınızı konuşturabilirsiniz. 


Balık Elbiseye Hangi Saç Modeli Gider?

Genellikle katılmanız gereken davetlerde zarafetinizi gözler önüne seren balık elbisenizi topuz saç modelleri ile özgürce kullanabilirsiniz. 

Balık elbiseniz ile kurdeleli saç modelini birlikte kullanarak masum şıklığınızla göz kamaştırabilirsiniz. Daha iddialı bir tarz için balık elbise ile balerin topuzunu kullanabilirsiniz. Örgü topuzlar, dağınık ense topuzları ile balık elbisenize yakışacak modeller arasındadır. 

Enerjinizi Yükseltecek Yeni Sezon Elbise Modellerini İncele!👈

PAYLAŞ
Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ

  • {{item.Name}}
    {{item.Name}}
    {{item.Amount}} Adet
    {{item.TotalPrice | number:2}} TL
    {{item.TotalOldPrice | number:2}} TL