İlk alışverişinize özel %15 indirim kodu: YENI15
500 TL ve üzeri ücretsiz kargo
Hızlı kargo & güvenli alışveriş
MENÜ
Sepet0 Favorilerim Giriş Yap | Yeni Üyelik
Arayın...ARA

Dress Code Nedir?

  • Eylül 13, 2022

Dress Code Nedir? Hangi Kod Ne Anlama Gelir?

Dress Code terimi, kelime olarak ‘giyim kodu’ anlamına gelir. Dress code terimini genellikle giyim kuşam yönetmeliğini açıklamaktadır. İş yerinizde ya da katılacağınız davetteki giyim tarzını tarif eder. 

Dress Code Nedir?

Dress code, herhangi bir yerde bulunan kıyafet zorunluluğudur. Kelime anlamı olarak ‘kıyafet kodu’ demek olan dress code kendi içerisinde çeşitlere sahiptir. Casual, business casual, smart casual, business, black tie ve white tie olarak dress code çeşitlerini sıralayabiliriz. Her bir dress code kendi içerisinde farklı bir tarzı yansıtmaktadır. 

Dress code bilgisi bazen iş yeri yönetmeliklerinde bazen de davet edildiğiniz bir organizasyonun davetiyesinde yer alabilir. Bu durumda katılacağınız davete ya da işe, size belirtilen giyim kuşam yönetmeliğine uygun gitmeniz gerekmektedir. 

Casual

Casual, daha gündelik ama derli toplu bir giyimi ifade eder. Klasik çizgilerin konforla buluştuğu kombinlere casual giyim denir.

Business Casual

Business Casual, yarı resmi giyim olarak tanımlanabilir. İş hayatındaki klasik çizgilerin konforla buluştuğu kombinlerdir. 

Business
Eğer aldığınız davetiye de ya da iş yerinizde dress code olarak Business verilmişse, bu klasik giyimi ifade etmektedir. Business kodu klasik iş giyimine uygun kombinler yapmanız gerektiğini söylemektedir. 

Smart Casual

Smart Casual kodu, business casual giyime benzerlik gösterebilir. Ama Smart casual daha sportif çizgilere sahip kombinlerden oluşur. 

Black Tie

Eğer dress code olarak black tie ile karşı karşıyaysanız, bu keskin bir çizgidir. Black Tie kodu resmi giyim demektir. Siyah, lacivert ve tonlarında resmi kombinler yapmanız gerekmektedir. 

White Tie

White Tie, black tie kodunun bir üstü olarak düşünülebilir. Yapacağınız resmi kombinler daha gösterişli ve iddialı olmalıdır.
 

PAYLAŞ
Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ

  • {{item.Name}}
    {{item.Name}}
    {{item.Amount}} Adet
    {{item.TotalPrice | number:2}} TL
    {{item.TotalOldPrice | number:2}} TL